منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک تصویر غیر رسمی Lubuntu 14.10 با استفاده از LXQt منتشر شده است

یک تصویر غیر رسمی Lubuntu 14.10 با استفاده از LXQt منتشر شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک تصویر غیر رسمی Lubuntu 14.10 با استفاده از LXQt منتشر شده است

سلام گیکسترهای لینوکس. همانطور که می دانید، توسعه دهندگان LXDE شروع به پورت کردن محیط دسکتاپ خود به Qt با نام LXQt کرده اند. از pcmanfm-qt، نسخه‌ای از pcmanfm بازنویسی شده در Qt، به‌عنوان مدیر فایل پیش‌فرض و Openbox به‌عنوان مدیر پنجره استفاده می‌کند و از Wayland، یک سرور نمایشگر جدید که توسط Red Hat توسعه یافته است، پشتیبانی می‌کند.

به تازگی، یک تصویر Lubuntu با استفاده از LXQt به عنوان پیش فرض منتشر شده استبرای اینکه کاربران بتوانند محیط دسکتاپ جدید را آزمایش کنند.

  • دانلود Lubuntu-LXQt 14.10 Utopic Unicorn

یک تصویر غیر رسمی Lubuntu 14.10 با استفاده از LXQt منتشر شده است

یا می توانید LXQt را بر روی خود نصب کنید Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn، Ubuntu 14.04 Trusty Tahr یا سیستم های مشتق شده، مانند: Linux Mint 17 Qiana، Pinguy OS 14.04، Elementary OS 0.3 Freya، Deepin 2014، Peppermint Five، LXLE 14.04، Linux Lite 2.0 و سایر سیستم های مشتق شده از اوبونتو.

برای نصب و آزمایش LXQt 0.8 در Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn، Ubuntu 14.04 Trusty Tahr و سیستم های مشتق شده، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ppas های مورد نیاز را به سیستم خود اضافه کنید، بسته را ارتقا دهید و بسته های lxqt-metapackage، lxqt-panel و openbox را نصب کنید. مثل این:

$ sudo add-apt-repository ppa:lubuntu-dev/lubuntu-daily
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get upgrade
$ sudo apt-get install lxqt-metapackage lxqt-session lxsession

اختیاری، برای حذف LXQt 0.8، انجام دهید:

$ sudo apt-get remove lxqt-metapackage lxqt-session lxsession
$ sudo apt-get autoremove